TFP - Time For Prints  

Vysvětlení pojmů TFP:  

 

TFP/TFCD (time for print/time for CD) je dohoda mezi fotografem a modelkou o vzájemném využití fotografií, kdy místo finanční odměny získají zúčastnění jako honorář výsledné fotky a dohodnutá práva k jejich užití (nejčastěji jen k vlastní prezentaci).

Jinými slovy model neplatí fotografovi za nafocení prezentačních fotek (fototestu), resp. fotograf neplatí modelu za pózování.. Je to tedy nejvýhodnější způsob jak pro model tak i pro fotografa jak přijít k prezentačním fotografiím.

 

U mne TFP focení probíhá takto:

 

1. Modelka - model si mne vyhledá sám(a) a kontaktuje mne , vše domluvíme přes zprávy. Pokud je to pro mne zajímavé k rozšíření portfolia velmi ráda vyhovím - mám ráda experimentování. Můžeme se dohodnout o výměně :-) Vše probíhá dle našich domluv a výsledné fotografie jsou předány - přes internetové schránky nebo osobně CD-DVD. Náhledy jsou poslány odkazem, opatřené vodoznakem s logem. 

Nabízím i fotomakeup, kvalitní kosmetiky INGLOT i různé doplňky k fotografování. 

Podmínkou je podepsání písemné smlouvy. 

 

2. Nový projekt - postupně zvěřejněný na mých stránkách - model(ka) se přihlásí nebo si  vybereme sami a kontaktujeme.  Téma se drží mé představy. Tady u téhle varianty je přizvána i vizážistka. Vše probíhá dle našich domluv a výsledné fotografie jsou předány - přes internetové schránky nebo osobně CD-DVD. Náhledy jsou poslány odkazem, opatřené vodoznakem s logem.

 

Vizážistka a stylistka Jana Vocetková  - odkaz na její práci .

 

Ve všech případech spolupráce TFP vyžaduji podepsání písemné smlouvy.

U modelek mladších 18 let, vyžaduji podpis zákonným zástupcem.

 

Vzor smlouvy si můžete stáhnout zde. 

 

Ukázka fotografií, které vznikly formou TFP. Prohlídněte si je :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daniela - dance 

Lucie - street 

Alice - ateliér

Jana - redheads